Skip to main content

Bez çanta kalitesini anlamak için dokusunu incelemek hatta dokunmak gerekebilir. Fotoğraflarda gördüğünüzde dokusunun sıklığına bakıp tahmin yapabilirsiniz ama yakından incelemek ve dokunarak hissetmek gibi olmayacaktır. Bez çanta kalitesinin nasıl anlaşıldığını size birkaç ipucu ile anlatmak istedik.

Kumaş ve doku kontrolü 

Kumaş kontrolü yapmak için bez çantayı elinize alıp avucunuzda iyice sıkarak sonrasında serbest bırakmanız yeterlidir. Bez çanta kolayca buruşuk bir kağıt gibi oluyorsa bez çantanın kumaşı işlem görmüştür ve birkaç yıkamada işe yaramaz hale gelecektir.

Dikiş kalitesi

Bez çanta üretiminde en önemli konulardan biri de dikiş kalitesidir. Dikişin olduğu kısımları gerdirerek baktığınızda büyük boşluklar görürseniz bu bez çanta düşük kalitede dikişe sahip demektir. Kısa sürede dikişler açılma yapacak ve kullanılmaz hale gelecektir.

Kaliteli bez çanta gerildiğinde eski şeklini alır

Bez çantayı alıp ellerinizle esnettiğiniz zaman bırakınca kumaşı eski halini almalıdır. Bez çanta eski şeklini almıyor sönük bir şekilde duruyorsa kumaş kalitesi iyi değil demektir.

İplik kalitesi

Bez çanta kumaşının iplik kalitesine dikkat edilmelidir. Dokusunun sıklığı ile iplik kalitesi bez çantaya uzun ömür ve dayanıklılık sağlar. Dokusu sık ve ipliği sağlam olan bez çantalar uzun ömürlü kullanım sağlar.

Anasayfa
Whatsapp
İletişim
Teklif